Vēsture – saldūdens kultivētās pērles

Pērles ražo moluskiem, mīdijas vai austeres, kas pieder dižgliemeņu dzimta ģimenei. Sālsūdens pērles ražo austeres okeānā, bet saldūdens pērles nāk no mīdijas audzēšanas ezeros, upēs vai dīķos, izņemot okeānu. Šie moluski radītu vielu, ko sauc perlamutru kad kairinošs objekts ieiet savā čaulu. Perlamutru noslēgs ap objektu, līdz tas ir pārklāts ar šo mirdzošas vielu, un rezultātā gem mūsdienās ir pazīstams kā pērle.

Varbūt esat dzirdējuši par terminu dabiskām pērlēm un kultivētām pērlēm. Dabiskās pērles ir izveidotas bez cilvēka iejaukšanās, bet kultivētās pērles ražo procesā, kur cilvēks ieviesīs svešķermenis iekšpusē jābūt moluskiem ‘čaumalas, un ražu to pēc perlamutru pārklājumu. Pateicoties vairāk nekā zveju, pērles ražo dabiskā veidā, ir ļoti reti. Lielākā daļa pērles, ka jūs varat atrast tirgū šodien jau ir audzēti.

Vai esat kādreiz domājuši, kā saldūdens kultivētās pērles sākās? Pirms tūkstošiem gadu, lielākā daļa pērles nāca tikai no okeāna. Tomēr ne visi austeres ir devuši pērle iekšā. Ar ražu trīs tonnas, tikai apmēram trīs vai četras austeres var radīt perfektu pērle. Tieši tāpēc pērles tajā laikā bija outrageously dārgi.

Tāpēc zinātnieki domāja par ceļu uz kultūras pērlēm, un viņi konstatēja, ka, ja viņi var atvērt čaulu ēdamgliemenes, ieviest ļoti nelielu objektu (piemēram, lodītes vai metāla), pēc tam atgriezties ēdamgliemenes ūdenī, tas būs arī apvalks objektu ar perlamutru un ražot pērle.

Pirmie kultivētās pērles patiesībā cēlušies Japānā, ar pērļu lauksaimnieki eksperimentēt ar saldūdens mīdijas bivas ezers, kas ir ezera tuvumā Kioto. Viņu sākotnējā raža parādījās ap 1930. gadu. Uzreiz, saldūdens pērļu kļuva liels trecienu! Spīdums un krāsa izskatījās gandrīz tāds pats kā dabas pērles, bet cenas ir zemākas, un piedāvājums ir nepārtraukta.

Diemžēl bija kritums ražošanā pērles II Pasaules kara laikā, bet 1950 viņi atkal tirgū. Sakarā ar tās panākumiem, gandrīz visi piegādēm pasaules tirgū nāca no ezera. Patiesībā, daži cilvēki jau sauc saldūdens pērlēm kā “Bivasa”, atsaucoties uz ezeru no kurienes tas nāk.

Šī devās līdz Bet tur bija brīdinājuma zīmes par lēnu ražošanas dēļ kūrortiem, zemnieku saimniecības un nozarēm, kas bija izstrādāja ap ezeru. Drīz pērle saimniecību Bivas bija tikko pārdzīvojušais sakarā ar piesārņojumu no rūpniecības modernizāciju. Tad pienāca laiks, kad ne vairāk pērles var kultivētās šajā ezerā. Pievienots tas bija japāņu trūkums, kam nav lielu ezeru vai upi, lai pārvietot savu ražošanu, un tas bija saistīts ar mazāku darbaspēku.

Šī iemesla dēļ, Ķīna redzēja iespēju kultūra saldūdens pērlēm. Patiešām, viņi sāka plūdu tirgu ar bagātīgu pērlēm, ar labu kvalitāti un lēti arī! Ķīnas pērļu lauksaimnieki ir arī iemācījušies attīstīt un pilnveidot kultivētām pērlēm ar paaugstinātu izmēru un uzlabotu spīdumu. Tagad viņi ir lielākais piegādātājs pasaulē pieprasījums pēc saldūdens pērlēm.